Přespolní běh

06.10.2014 08:50

Jednou z prvních soutěží základních škol pořádaných Asociací školních sportovních klubů je přespolní běh. Soutěž každoročně probíhá v areálu vyškovského atletického stadionu. Žáci ZŠ Tyršova Slavkov u Brna se soutěže pravidelně zúčastňují. V letošním školním roce nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Leitner z osmého ročníku v kategorii starších hochů. V závodě na trase dlouhé 2100 m udržel tempo i se žáky trénujícími atletiku a skončil z 52 závodníků na velmi pěkném třetím místě.
V kategorii mladších dívek stojí za zmínku výkon Zdislavy Novákové ze sedmého ročníku, která na trase dlouhé1100 m se mezi 55 závodnicemi umístila na dvanáctém místě. V soutěži družstev nejlepšího výsledku dosáhli hoši ve starší kategorii sedmých a osmých tříd, kteří skončili na sedmém místě.